(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

1.10.2019 Studenti Obchodní akademie Vinohradská navštívili Muzeum družstevnictví

V úterý dne 1. 10. navštívili Muzeum družstevnictví studenti Obchodní akademie Vinohradská, která je Fakultní cvičnou školou Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Navštívila nás jedna třída čítající 23 žáků spolu s profesorkou Ing. Darjou Šindelkovou. Obchodní akademie vzdělává studenty pro oblast obchodu a ekonomiky a mj. provozuje výukové tzv. fiktivní firmy na škole, kde studenty učí teorii a praxi podnikání a managementu.

OA Vinohradská je jedna z nejstarších českých obchodních škol zahájila výuku již ve školním roce 1909/1910. Studenti si neprve prohlédli naši stálou muzejní expozici, kde je provedl vedoucí muzea Mgr. Pavel Černý a poté následovala přednáška a beseda v zasedací místnosti, kde byly připraveny publikace a brožury k družstevnictví a historii a také zde proběhla bohatá diskuse. Studenty nejvíce zaujalo družstvo Templářské sklepy Čejkovice, fenomén krtečka z družstva Moravská ústředna Brno či vila bratří Čapků, která byla družstevním podnikem. Zájem a překvapení projevili ohledně Národního divadla či pražské ZOO, které byly taktéž původně družstvy. Studenti se také seznámili okrajově s možnostmi družstevního podnikání.y

Jelikož nadšení a zájem studentů byl poměrně značný, Obchodní akademie Vinohradská vypraví do našeho muzea další třídy na prohlídky.

Galerie

Společné foto
ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN