(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

12.6.2019 16. pražská muzejní noc

V sobotu 8. června zažila Pražská muzejní noc fenomenální úspěch, kdy přilákala téměř 150 tisíc lidí. Jen samotnou historickou budovu Národního muzea po osmileté rekonstrukci shlédlo jedenáct a půl tisíce návštěvníků. Otevřeno bylo letos více než 70 objektů muzeí, galerií a dalších památek. Velkému zájmu se také již tradičně těšilo Národní technické muzeum, Národní zemědělské muzeum, Muzeum policie, Náprstkovo muzeum či Botanická zahrada.

Naše Muzeum družstevnictví se letos zúčastnilo Pražské muzejní noci podruhé a zaznamenalo nárůst na 152 návštěvníků. Ti si nejen prohlédli stálou expozici k dějinám družstevnictví, ale také výstavu k výročí 170 let družstevnictví v českých zemích, které jsme slavili v roce 2017. Nově si poslechli tři přednášky k dějinám výrobního, zemědělského a bytového družstevnictví, které zajistily členské svazy DAČR. Vedoucí muzea Mgr. Pavel Černý zajišťoval komentované prohlídky expozice.

Otevřené byly i prostory zapojeného výstavního projektu Pražské Quadriennale na Výstavišti. Připojily se také některé galerie včetně Národní galerie a několika objektů Galerie hlavního města Prahy. Návštěvníky opět vozily zdarma mezi objekty speciální linky MHD.

Festival muzejních nocí od roku 2005 organizuje Asociace muzeí a galerií České republiky ve spolupráci s ministerstvem kultury a Národním muzeem.

Galerie

12
ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN