(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

14.6.2018 Muzeum družstevnictví zažilo premiéru Pražské muzejní noci

V sobotu dne 9. června zažilo Muzeum družstevnictví premiérovou účast v Pražské muzejní noci. Této události se účastnila padesátka muzeí po celém hlavním městě, které opět otevřela návštěvníkům své brány v netradiční noční hodině. Letošní ročník Pražské muzejní noci probíhal v čase od sobotních 19 hodin a do jedné hodiny po půlnoci a navíc se nesl ve znamení několika kulatých výročí, které jsme slavili. Nejvýznamnější výročí bylo 100 let od založení svobodného a demokratického Československa za prezidentování T. G. Masaryka a premiéra Antonína Švehly. Oba státnici byli také podporovatelé družstevnictví, a o to nás to více těší.

Samotná muzejní noc oslavila své patnácté narozeniny, dvousté výročí si připomenulo Národní muzeum, stovky letos dosáhlo Národní zemědělské muzeum, Letecké muzeum Kbely bylo založeno před padesáti lety a pětadvacítku oslavilo Muzeum městské hromadné dopravy v Praze. Jednotlivým výročím byl také proto uzpůsoben program letošní Pražské muzejní noci. „Chceme ukázat naše kořeny a také přiblížit práci našich zaměstnanců,“ říká generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Podobně jako v ostatních muzeích bylo vstupné až na malé výjimky zdarma a na celý čas. Celkem do muzeí v Praze bylo 120.000 návštěvnických vstupů a do Muzea družstevnictví nově 134 návštěvníků. Naši návštěvníci si prošli celou naši expozici, kde každý našel své zalíbení v historii různých typů družstev (bytové, spotřební, výrobní a zemědělské), s velikou pozorností si vyslechli odborný výklad a také byli informováni o výročí 170 let, které jsme slavili minulý rok. Častým překvapením byla kulturní družstva a například to, že i vila bratří Čapků či pražská ZOO vznikly jako družstva.

Galerie

Muzejní nocMuzejní nocMuzejní nocMuzejní nocMuzejní nocMuzejní nocMuzejní noc
ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN