(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

10.8.2017 Mezinárodní družstevní den

Tradičně v první červencovou sobotu proběhly v pořadí již 95. Mezinárodní družstevní den a 23. Mezinárodní den družstev OSN. Ústředním tématem bylo v letošním roce "začlenění". Mezinárodní družstevní den se slaví pravidelně od roku 1923.

Záměrem Mezinárodního družstevního dne je především zvýšit povědomí veřejnosti o družstvech, představit úspěchy družstevního hnutí, jeho ekonomickou efektivitu, ideály mezinárodní solidarity, rovnosti i myšlenku světového míru. Rovněž si klade za cíl posílit a rozšířit spolupráci družstevního hnutí s místními samosprávami a vládami na národní i mezinárodní úrovni.
Aktivity Mezinárodního družstevního svazu zaměřené na propagaci družstevnictví jsou pro další rozvoj hnutí velice důležité. Družstevní forma podnikání se v průběhu světové ekonomické krize ukázala jako odolná a schopná čelit výkyvům globální ekonomiky. Výrobní podniky družstev jsou silné a stabilní firmy, které ve svých regionech dokázaly udržet zaměstnanost v tradičních oborech hospodářství. Družstevní forma podnikání se však osvědčuje i tváří v tvář aktuálním výzvám. Mezinárodní družstevní svaz vyzdvihuje skutečnost, že družstva dokáží současně vytvářet kvalitní a udržitelná pracovní místa i integrovat uprchlíky. Například v Itálii úspěšně fungují sociální družstva, která jsou tvořena uprchlíky až z 20 procent.

ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN