(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

18.6.2024 Muzeum družstevnictví navštívilo během Pražské muzejní noci 473 návštěvníků

Pražská muzejní noc proběhla v sobotu 15. června 2024 od 19 hodin. S příchodem sobotního večera otevřelo letos své dveře návštěvníkům více než 30 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Nechyběl bohatý doprovodný program a jedinečná atmosféra. Velkou novinkou bylo otevření hlavní budovy Muzea Prahy na Florenci, která se veřejnosti ukázala poprvé po dlouhé rekonstrukci.

Mezi nejznámějšími památkami, které šlo letos během pražské muzejní noci navštívit jmenujme kromě našeho Muzea družstevnictví Clam-Gallasův palác, Galerii Rudolfinum, Poštovní muzeum, Planetárium Praha, Muzeum literatury, Muzeum Prahy, Městskou knihovnu nebo Národní zemědělské muzeum.

MHD zajišťovalo speciální tramvajovou linku č. 35, která vedla z Malovanky přes Letnou a centrum. Kromě klasických a komentovaných prohlídek proběhly také v muzeích workshopy, speciální výstavy, ochutnávky, besedy či promítání filmů. Byla také spuštěna speciální aplikace pro mobilní telefony a oficiální web. Hlavním pořadatelem a organizátorem letošní Pražské muzejní noci bylo Muzeum města Prahy.

Věříme, že premiéra otevřené budovy Muzea města Prahy na Florenci, přilákala návštěvníky také do našeho muzea, kde probíhaly komentované prohlídky a zazněla slova uznání a zájem nejen o historii, ale také např. dnešní problematiku družstevního bydlení, prodejen, zemědělských i výrobních družstev.

Galerie

ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN