(telefon.png) +420 224 805 460  (email.png) info@dacr.cz
>> VŠECHNY AKTUALITY   |   >> ARCHIV AKTUALIT

13.6.2023 Pozvánka na Muzejní noc v Praze

Ve dnech 19. května až 16. června 2023 probíhá 19. ročník Festivalu muzejních nocí, jehož organizace se každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury a dalšími subjekty. Národní zahájení 19. ročníku Festivalu muzejních nocí proběhlo v pátek 19. května 2023 od 14.00 hodin v Olomouci.

Fenomén Muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Pražská muzejní noc po covidové pauze s novým názvem Muzejní noc v Praze se koná formou svépomoci zúčastněných pražských muzeí v pátek 16. června u příležitosti závěru Festivalu muzejních nocí.

Vedle našeho Muzea družstevnictví se akce zúčastní Clam-Gallasův palác, Městská knihovna v Praze, Muzeum literatury, Galerie hlavního města Prahy a 1. lékařská fakulta UK.

Těšíme se na Vás mezi 19. hodinou a půlnocí.

ZS ČR (logo ZS.png)  (l2.png)  (l3.png)  (l4.png)

ADRESÁŘ ČLEN